Sabahları erken uyanıyorum. Sessizliği dinlemek, ezanı dinlemek, düşünmek sonra kalkıp perdeyi açıp bir kahve koymak iyi geliyor. Kahve makinasından çıkan ses, koku, martı çığlıkları, turuncu – pembe gökyüzü… Derin bir nefes. İçimdeki burukluğu hissediyorum iyice.

İçimdeki canlı duygu neyse ona izin veriyorum. Olumsuz duygulara direnmek adettendir, fark edip bırakmaya çalışıyorum direncimi. Bırakamıyorsam da direnmeyi bırakmaya çalışan halimi bırakıyorum. Üst üste gelen birkaç zor durum. Sonra dalıp gittiğimi fark ediyorum. Dur diyorum, bir bilinçli nefes, bir bilinçli yudum. Oh, kahve mis gibi.

Marla’nın kum kutusunu, taşıma kutusunu, mamalarını hazırladım. Hastalığı döneminde kullandığımız ilaçlar da kocaman bir torbanın içinde. Kadıköy’de sokak hayvanlarını rehabilite eden bir kurum var hepsi oraya gidecek. Canım kızım. Meleğim.

Duygularını dürüstçe ifade edebilen cesur kızım. Konuşmak şart mı bunun için? Değil, yeter ki ben kendi istediğimi görmek için değil seni anlamak için bakayım sana, bunun için dinleyeyim seni.

Her duruma korkusuzca teslim olan cesur kızım. Bana güvendiğini çok iyi biliyorum; damar yolu açarlarken yüzüme bakıp direnmediğinde anladım.

Ağızdan onca ilacı, mamayı zorla verirken sana hep baktın yüzüme, bana bunu neden yapıyorsun der gibi. Kendi kendine dedin belki; ‘beni sevmiyor. Sevse bunları yapmazdı…’ Umarım beni anlamışsındır.

O incecik bir iple mutlu olan hallerini, göğsüme yaslayıp uyuduğun o minicik başını, şapur şupur bardağımdan su içişini, gece yanıma gelip mırıl mırıl çıkardığın sesleri, seni, kızım; hiç unutmayacağım. ❤️🥰🌺

😇🤍

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s