Marla

Beni her gün kapıda karşılayan küçük bir kızım var. 3,5 yaşında, yeşil gözlü, minicik.

Benden istediği tek şey sevgi. Yanıma uzanır beraber uyuruz. Mutfakta yemek yaparken kapının önünde beni izler. Bir şeyler yaparken gelir uzatır o minik başını. Oyun oynamak istediğinde belli eder, kaldırır beni. Gece mece dinlemeyiz saklambaç oynarız evin içinde. Sinirlendiğinde basar patiyi. Sevmez göbüşünü öpmemi. Yine de öperim. Lıkır lıkır su içişini dinlemek için televizyonun sesini kısarım. Öyle severim kızımı.

Şimdi kızım çok hasta. Birden bire hastalandı, üç gün önce genetik bir böbrek rahatsızlığı olduğunu öğrendik. Geri döndürülemez hasarları var. Bugün doktor ömrüyle ilgili bir şeyler söyledi ama inanın zihnim kapattı kavrayışımı, duyamadım, idrak edemedim.

İnsan zihni çok garip. Kendini korumak için her şeyi yapıyor. Ama sonra gerçek öyle bir sarstı ki beni. 1 yıl 2 aydır hayatımda olan bu minik canlı hayatıma öyle güzel duygular katmış ki, onun o masumiyetine, neşesine, sevgisine öyle alışmışım ki. Öleceğini, ölebileceğini hiç düşünmemişim. Durup durup yaşlar boşalıyor gözlerimden.

Her zaman iyi hissedemeyiz. Her zaman mutlu olamayız. Her gün gördüğümüz, sevgiyi ve neşeyi paylaştığımız kişiler, canlılar ansızın gidebilir. Kabul etmek istemediğimiz gerçekler öylece karşımıza dikilebilir. İnsan olarak payımıza düşenler acı çekmek. Ağlaya ağlaya büyümek. Bu acının bizi dönüştürmesine izin vermek.

Kızım uzun yaşasın diye elimizden geleni yapacağız.

Ne kadar üzülsem de hayatıma girmesi, yaşattığı tüm o güzel duygular için minnettarım. Ondan çok şey öğrendim. Öğrenmeye de devam edeceğim.

Güzel kızım, Marla.

4 Yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s