Derin Ben, Yani Sen.

8 ay önce blogu yazmaya başladığım ilk gün kendimi böyle tanımlamışım:

“Minik bir kadın. Derindeki evrensel, ilahi ve sonsuz kaynağa, bilince doğru yolculuğa çıkmış, zihnindeki mayın tarlasını, korkularını çıplak ayaklarıyla geçmeye, temizlemeye niyet etmiş, derin ben’e yürüyen minik bir kadın.”

Son zamanlarda dikkatim, enerjim, odağım çok fazla şeye – insana – işe bölündü. Çalışmak, hayatın içinde olmak böyle bir şey. Saatlerce dışarda olmak, dikkatimi de içimden dışarıya çekiyor. Yoğunlaştığımda hissettiklerimi özlüyorum bazen. Yoğun bir dikkat, iç alana yöneltilmiş yoğun bir dikkat öyle güzel bir şey ki. Kitaplarda okusak da anlayamadığımız, bilgelerin söyledikleri ama bir kulağımızdan girip diğer kulağımızdan çıkan şeylerin kalbimizin orta yerine altın tepsiyle bırakılması gibi. İçimize girip açılan bir çiçek tohumu gibi. Buna izin verebilmek, alan açabilmek için dikkatimizi yönelttiğimiz faydasız şeylerden geri çekmemiz lazım. Her gün ama her gün, anda olmaya, her ana taze gözlerle bakabilmeye niyet ediyorum.

Sinmemeye, saklanmamaya, içimin almadığı şeylere hayır demeye, kendimi müthiş bir saygıyla sevmeye ve negativiteden ileri gelmeyen bir şekilde korumaya niyet ediyorum.

Beni en çok zorlayan, zihnimi öfkeyle doldurup taşıran, en hassas, en savunmacı olduğum şeyleri kaçmam, yok saymam gereken öcüler olarak değil, gözünün ta içine bakarak beni neyin sınırladığını anlamam ve sonra da sabır ve şefkatle aşmam gereken fırsat – engeller olarak görmeye niyet ediyorum.

Şimdi’nin gücünü her an hissetmeye niyet ediyorum. Derin Ben’e dokunmak, oradan hayatla buluşmaya niyet ediyorum.

Yaraların ışığın içeri girdiği yerdir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s