Karanlıktan Aydınlığa

Bu yazımı kadın arkadaşlarıma yoldaşlarıma yazdım ama erkekler için de ortak noktalar olabilir. Hepimiz insanız değil mi? 😊

Hepimiz her ay regl oluyoruz. Bazen başlıyor ve bitiyor. Bazense başlayana kadar ayrı, süreçte ayrı sıkıntılar yaşıyoruz. Fiziksel ağrıyla baş ediyoruz, bunun yanında içsel alanda bir şeyler fokurduyor.

Kadın erkek hepimizin içinde her şeyin tohumu var. Böyle dönemlerde kadınların içindeki öfke tohumları ufak bir tetikleyici bekliyor olabilir, alev alev yanan bir öfke krizi gelebilir, alınganlık, buluttan nem kapma, sebepsiz gibi görünen göz yaşları olabilir. Hepimizin geçmişten gelen koşullanmaları var. Uyku halinde olan, çözümlenmemiş duygusal yükler böyle dönemde uyanıp bizi ele geçirmek üzere geliyorlar. Sıkışmış, akmayan, güçlü, yanan bir enerji iç alanda sıkıyor göğsümüzü. Değil mi? Çok güçlü, orada. Ama akmıyor. Kapana kısılmış bir enerji. Yaşam enerjisi. Böyle zamanlarda ona kapılıp onun istediği gibi davran-mama-yı seçmeliyiz. O akmayan sıkışmış negatif enerji yok olmaz bunu biliyoruz değil mi? Enerji kaybolmaz; ama dönüşür. Çok güçlü bir mevcudiyetle o negatif enerjiyi, pozitif, akan, dönüşen bir enerjiye dönüştürebiliriz.

Böyle zamanlar içinizde uyanan bu negatif yükle an be an solumanız çok önemli. Orada olduğunu bilerek, yargılamadan, kabul ederek. Şu anda, böyle. Şu an’ın bir parçası olarak, değiştirmek istemeden, dinleyerek, anlayarak orada onu taşımamız lazım arkadaşlarım. Öfkeyi ya da başka herhangi bir olumsuz enerjiyi mevcudiyete dönüştürdüğümüzde gelecek mucizeyi bekleyelim sonra. Bunu yapabiliriz. Biz, bu kadar güçlüyüz.

Karanlıktan aydınlığa. Zor zamanlardan bilince, mevcudiyete ve dönüşüme. 🌸

2 Yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s