Gevşe

Elindeki, zihnindekini bırak.

Beyaz, pamuk bir bulut gibi süzüldüğünü hisset gerginliklerin. Su gibi rahat rahat, çabasızca aksın her şey. Gözünden, zihninden, bedeninden…

Burdasın. İnsan olarak, karmakarışık duygu ve düşüncelerle, zorluklarla burdasın. Bak şimdi kendine, bedeninden dışarıya çık, odanın içinde yüksel… Oradasın. Yapamam dediklerini yaptın, atlatamam dediklerini atlattın. Öğrendin, güçlendin. Ordasın. Varsın. Karmakarışık duygularınla ve düşüncelerinle hayatın içinde ne güzelsin. Var olmak güzelliğine açık, mucizelere tanık, eşsiz bir yüz ve kalp ile bu kocaman hayatın içinde var’sın. Durup bak, izle kendini. Yaratılışındaki sonsuz ve arsız sevgiyi gör. Ne hata yapsan, ne çamura düşsen, hatalarında ne kadar ileri gitsen, şimdi, bu noktada hep yeniden başlayabilme, bırakabilme şansınla sen ne kadar da güçlüsün. Gör.

Sonra bedenine geri gir. Sen burada kendi bedeninde, evrenin, hayatın içinde; gören, anlayan, seven, değiştirensin. Küçümsediğin her bir şeyi gör, gücünü topla. Suçladıklarını bırak. Her şey senin ellerinde, anla. Hayatın içinde, ilahi güç içindeyken, zihninde kendine ördüğün duvarları gör, bilincinin ışığında her bir tuğlayı aydınlat. Sonra sevgi ve şefkatle her bir tuğlayı zaman içinde bir bir indir. Kalbini aç, zihnini aç. Mucizelere aç. Başlı başına bir mucize olduğunu, her nefesinin sözü verilmemiş bir hediye olduğunı anla. Anla. Gevşe. Gevşe.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s