İlham

An’da yaşamak…

Hiç denediniz mi? Tüm bilinç ile yüzde yüz bir yerde olmak… Birkaç saniye sonra yine kaybolmak ile sonuçlanabilir ilk zamanlar sakın ha korkmayın…

Anda yaşamak demek; derinlerdeki sağlam graniti bulup evini onun üzerine inşaa etmek demek. Diğer türlüsü ise evini deniz kumu üzerinde, uçurumun kenarında, sığ bir temel üzerine oturtmak demek. Yağmurlarda, rüzgarlarda, depremlerde sarsılmak ve acı çekmek demek…

Anda yaşamak demek, hiçbir şeyi kişisel almamak demek; herkesin kendi farkındalık seviyesinde elinden gelenin en iyisini yaptığının farkında olmak demek.

Anda yaşamak demek, yaşamak demek. Sevdiğimiz biri acı çekerken yüzde yüz yanında olabilmek demek. Daha fiziksel olarak yüzde yüz yanında olmadığımız birine nasıl yardım edebiliriz ki?

Anda yaşamak demek geçmişten getirdiğim tüm koşullanmaların farkında olmam demek. İçimde yükselen her şeyi hemen karşılamam, kovmadan, bastırmadan, şefkatle misafir etmem demek. Yani büyümem demek, özgürleşmem demek.

Anda yaşamak demek, anda var olan her şeye kollarımı kocaman açmam demek. Çok üzgünsem, çok üzgün olmaya izin vermem demek. Çok zor anların da eli boş gelmediğini kavrayabilmem, benim için getirdiği altını severek kabul etmem demek.

Biz geçmişi tekrar ederken, gelecek için pare pare stres ile bedenlerimizi cezalandırırken benliğimizin derinliklerinden ilham bize gelemez ki…

Her yeni nefes, sözü hiç verilmemiş bir hediye. Yüzde yüz mevcudiyet ile yaşanılmayı hak eden, şifasını, ilhamını içinde taşıyan, cennetimsi bir şey. An’ın ucu nelere dokunuyor bilebilir miyiz? Her yeni anın mucizelere gebe olmadığını söyleyebilir miyiz? Ellerimiz, zihinlerimiz, kalplerimiz fazlasıyla doluyken bu mucizelere fazlasıyla kapalı oluyoruz.

Bırakalım… Rahatlayalım… Almaya hazır ve açık olalım… An’daki şifanın, mucizelerin, tazeliğin herkese dokunması, sarıp, sarmalaması dileğimle ❤️

(Yazdıklarımı okuyup, uygulamaya koyanlara çok küçük naçizane bir tavsiyem var. İlk zamanlar hiç kolay olmuyor anda yaşamak. Yıllardır gün be gün koşullandığımız şekilde yaşamayı bırakıp yeni bir şey denemek, zihin için, bilinç altı için ve ego için çok korkutucu. Kendinize kızıp, yapamıyorum edemiyorum diye yargılarsanız bu yine anda olmamak, egonun tesiri altında girmek demektir. Yüzde yüz anda olan biri geçmiş için kendini yargılamaz, geçmiş değiştirilemez ki… Anda; şefkat, kabul, sevgi var. Yargılama, üzülme. Daha iyisi için niyet et ve devam et❤️)

4 Yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s